Informat me rndsi pr krkesat pr viza me qllim bashkimin familjar, t cilat parashtrohen n Ambasadn Gjermane n Prishtin nga data 01.03.2020: Certifikatat e gjendjes civile t lshuara n Kosov (certifikatat e lindjes, certifikatat e kurorzimit, certifikatat e vdekjes) duhet t paraqiten n form t legalizuar. Hinweis: Wenn Sie biometrische Daten fr einen Dienst- oder Diplomatenpass abgeben mchten, buchen Sie bitte keinen Termin, sondern kontaktieren uns zunchst per E-Mail (info@pris.diplo.de). Ambasada nuk mund tju tregoj nse ju keni nj ndalim-hyrje dhe as nuk mund tju ndihmoj pr ta hequr. Pr kt qllim, ambasada ju krkon t ofroni nj email private n t cilen ju mund t kontaktoheni gjat tr procedures s aplikimit. Website: visa.vfsglobal.com(Link to another website. Punonjs t kualifikuar sipas ligjit pr emigrimin e punonjsve t kualifikuar, jan shtetasit e vndeve t treta t cilt: M shum informacione rreth mundsis s njohjes s diplomave t huaja, gjeni ktu. viz pr vizit,. O otvaranju sledee liste za registracije informisaemo vas blagovremeno na ovom mestu. Clicking on the link will open your default e-mail program and automatically draft a message that you can send to the institution responsible for the content of this website. Aplikimi Qka duhet per aplikimi per viz pune. A ka ambasada orare t veanta pr konsulta individuale? far dokumentash m duhen pr t aplikuar pr viz? More information about services is available on our website. Kjo faqe shfrytzon cookies pr t'ju garantuar shrbimin m t mir t mundshm. Reklama. A ka mundsi n aplikimin pr bashkim familjar t hiqet dor nga ertifikata A1 e gjuhs? Ku mund t rezervoj nj takim pr t aplikuar pr viz? Bashkimi familjar tek bashkshorti/bashkshortja me nnshtetsi t nj vendi t unionit evropian ose shtetas i nj vendi t ZEE-s Kopja e vrtetuar e pasaports s bashkshortit/es tuaj Certifikata e martess Kontrata aktuale e qeras s bashkshortit/es Ktu mund ti gjeni t gjitha informacionet lidhur me vizat pr bashkim familjar. Informata m t hollsishme lidhur me procedurn e legalizimit, si dhe caktimin e terminit q sht i nevojshm pr kt, gjeni ktu: Legalizimi. Ju lutemi, kurseni pyetjet pr gjendjen e aplikimit tuaj n 12 javt e para t aplikimit, pasi kohezgjatja e prpunimit t dosjes shkon deri n 3 muaj. Pr prindrit e martuar me njri-tjetrin: Certifikata e martess (jo m e vjetr se 6 muaj) prkatsisht certifikata gjermane / ndrkombtare e kurorzimit Pr prindrit q nuk jan t martuar me njri-tjetrin: Dshmi pr kujdestarin e prbashkt t prindrve Koha e prpunimit pas dorzimit t aplikimit Ju lutemi mos u regjistroni njkohsisht n nj kategori tjeter. far shume duhet t mbuloj siguracioni shndetsor t cilin duhet t blej para udhtimit? Ju duhet t caktoni nj terminpr t aplikuar. 7. pr t studiuar? Marrja elejes s qndrimit direkt n Gjermani nuk sht e mundur. Address: Str. Appointments: By calling or from the Visa Application Center online calendar. Qndrimi pa viz shengen mund t prdoret vetm pr qllime turistike, vizita ose udhtime biznesi. Foto eines Formulars, picture-alliance/ ZB. Prjashtim nga ky rregull bjn studentt shqiptar, t cilve u lejohet t punojn maksimumi 90 dit brnda 12 muajve, pun sezonale pr t cilat ndrmjetson Zyra e Puns n Gjermani. A krijon mundsiligji pr emigrimin e punonjsve t kualifikuar edhe pr punonjsit e pakualifikuar apo m pak t kualifikuar? Sa vanohen dokomentat per itali bashkim Familjar. Fri, 21 Oct 2022 05:29 EDT. Sabedin. Aus technischen Grnden ist dies whrend eines normalen Passtermins nicht mglich. Prve ksaj, na nevojiten dokumentet n vijim: Ju lutemi vini re: T gjitha dokumentet duhet t jen t prkthyera n gjuhn gjermane dhe t paraqiten n origjinal dhe 2 kopje. Besjana. Many websites and e-mail scams attempt to mislead individuals into believing the companies are offering to expedite citizenship or passport applications or are acting on behalf of the Slovenian authorities. Ju lutem, mos bni pyetje pr gjendjen e krkess suaj n tre muajt e par, nga momenti i dorzimit t krkess. Wenn Sie einen neuen deutschen Pass, eine Unterschriftsbeglaubigung, eine beglaubigte Kopie, eine konsularische Bescheinigung, eine Legalisationetc. Nse gabimet eventuale lajmrohen m von, ather mund t krkohen tarifa shtes. Un nuk u paraqita n takimin q mu caktua, a mund ta shtyj at? Nse jeni paraqitur n ambasad dhe keni aplikuar personalisht, kur t krkoni informacion rreth aplikimit tuaj (email/post), ju lutem prfshini kto t dhna: Nse kto t dhna nuk gjenden n pyetjen tuaj, ather pyetja juaj nuk do t merret n konsiderat dhe ju duhet t prisni prpunimin e aplikimit pr nj koh t gjat. Abonohuni ose jepi like faqes pr t par i pari leksionet m te reja. Ju lutemi plotsoni formularinper aplikim n kompjuter dhe shtypeni at n2 kopje. Individt q nuk i prmbahen ktij rregulli, do t prballen me gjoba t larta dhe procese gjyqsore. Arjana. Ju duhet t caktoni nj terminpr t aplikuar. Inquiries: Call centre: +383 38 411 122, 09.00 to 16.00 from Monday to Friday. Pr t br bashkimin familjar duhet q aplikuesi t plotsoj disa kushte. Tel: 00389/23081200 - lok. Current information on border crossings, measures at the border upon entry into Slovenia and the lists of countries can be found on the special page Border Crossing. Kriteri kryesor sht . Bashkim familjar - MK SQ Hap krkimin Faqja e par Viza dhe shrbime konsullore Viza dhe rregullat pr hyrje n Gjermani Bashkim familjar Bashkim familjar Ktu mund t'i gjeni t gjitha informacionet lidhur me vizat pr bashkim familjar. Keine passenden Schlagwrter gefunden. Zyra e t huajve mund t refuzojn lshimin e lejes s qndrimit pr shkak t mungess s provs s hyrjes pas lshimit t vizs ose ti krkojn aplikantit t largohet fillimisht nga vendi nse hyrja nuk ka ndodhur pas lshimit t vizs. More information is available on the website of the Visa Application Center. T gjitha informacionet lidhur me kt tem i gjeni ktu. Pr m shum, lexoni fletn informuese . Sa duhet t pres deri sa t marr datn e aplikimit, pasi jam regjistruar pr nj takim nsistem? Emri i aplikuesit do t futet n nj list paralajmruese. Perjashtimet vlejne vetem nese ju dispononi nje karte per te levizur lirshem ne vendet e Bashkimit Europian ose nese jeni shtetas i nje prej vendeve si me poshte: Australi, Izrael, Japoni, Kanada,Korea, Zelanda e Re, Amerika, Irlanda e Veriut, Andorra, Brazili, El Salvador, Honduras, Monako dhe San Marino. 5. ), ather ju lusim t na drgoni nj e-mail n gjuhn gjermane ose n gjuhn angleze. Rezervimi i terminit sht pa pages! Merr dicka pr t shkruar dhe testo veten me kt test. Pejton Viza pr bashkim familjar me personin me vendbanim ne Itali q nuk sht shtetas italian ose i BE-s, i lejon hyrjen n Itali personit q prmbush kushtet e s drejts pr bashkim familjar sipas legjislacionit italian n fuqi. Ju lutemi t sillni me vete n sektorin e vizave ditn e aplikimit, formulart e aplikimitt plotsuar dhe deklaratn shtes. Termin pr bashkim familjar Pershendetje, A mund te me beni nje termin pr bashkim familjar pr Austri ju lutem? Mir se vini n Shrbimin konsullor t Ambasads Gjermane n Prishtin. Kjo faqe shfrytzon cookies pr t'ju garantuar shrbimin m t mir t mundshm. Pr kthimin e pasaportave, ambasada ka bashkpunim me ndrmarrjen e posts DHL e cila ofron shrbimet e saj n dhomat e pritjes s ambasads. Prve mbylljes s ambasadave, jan edhe masat e. Data e lshimit t certifikats nuk ka rndsi. Ligji pr emigrimin e punonjsve t kualifikuar synon emigrimin nga vendet e treta t individve me profesione t kualifikuara. Ovde moete da rezerviete ili da se prijavite za termin kako biste podneli zahtev za vizu u nemakoj ambasadi u Pritini. Slovenia is actively addressing the challenges related to international peace and security within the UN and is running for non-permanent membership in the UN Security Council for the 20242025 period. 22/23 (e hn - e premte: 13:00 - 15:30) Fax: 00389/23178380. A ka ndonj mnyr tjetr pr t marr nj takim? Ktu gjeni informacione mbi oraret dhe mnyrn e kontaktaktit me sektorin e vizave, Ktu gjeni informacione mbi procedurn e dhnies s takimeve dhe kohn e pritjes pr seciln kategori, Ktu informoheni hap pas hapi mbi procedurn dhe kohn e prpunimit t aplikimit, Ktu informoheni mbi dokumentacionin e nevojshm pr aplikim, pr secilnkategori vize sipas qllimit t qndrimit tuaj. Ju lutemi blini nj zarf t paguar dhe t adresuar paraprakisht n ditn e aplikimit dhe e dorzoni s bashku me krkesn tuaj. As the probability of infection with COVID-19 remains present, Slovenian citizens wishing to travel abroad are advised to follow the news on the spread of the virus, especially on the planned route, to check the conditions of entry into the country of destination, and to comply with local rules. Shnim: Ligji parashikon prjashtime nga dshmia e njohurive themelore t gjuhs gjermane. Prmirsimet jan parimisht t mundura nse lajmroni gabimet eventuale menjher. Ktu gjeni prgjigjet e pyetjevem t shpeshta q na drejtohen n lidhje me procedurn e vizs. Finland Abroad is a website provided by the Ministry for Foreign Affairs of Finland and Finland's missions abroad. Ktuinformohenimbi njoftimet m t reja nga sektori i vizave, si dhe mbi aktivitetet dhe referatet mbi temn e vizave. Kjo pastaj ndikon edhe n ri-aplikimin e mvonshm t vizs. Slovenian citizens returning from abroad are advised to follow the recommendations of the National Institute of Public Health (NIJZ). Si rregull, duhet t pritet nj koh prpunimi deri n 3 muaj, n disa raste dukshm m e gjat. Ambasada gjermane bashkim familjar christinapetrou co uk. Sie knnen hier einen Termin zur Beantragung eines nationalen Visums (Aufenthalte lnger als 90 Tage)bei der deutschen Botschaft in Pristina buchen bzw. Ju lutemi q pas pranimit t pasaportes tuaj t verifikoni korrektsin e t dhnave personale dhe t dhnat e udhtimit n viz. N rast se gjeni pasaktsi ne viz ather ju lutem i drejtoheni ambasads menjher prmes email-it zyrtar visa@pris.diplo.de. Kjo faqe shfrytzon cookies pr t'ju garantuar shrbimin m t mir t mundshm. Para 5 vitesh. Sipas nenit 5, Paragrafi 2, nr.1 i ligjit t qndrimit, t huajt duhet t hyjn n Gjermani me vizn e duhur. Pr t rezervuar nj termin duhet t bhet nj pages paradhnie e tarifs s shrbimit prej 30 Euro dhe kostot e drgess prej 30 Euro (gjithsej 60 Euro) pr person. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------, Andere konsularische Angelegenheiten (NICHT VISA!). Bitte tippen Sie Ihr Suchwort komplett ein. Pre rezervacije termina, molimo vas da na naoj internet stranici saznate vie o uslovima za podnoenje zahteva. A mund t marr nj person i tret pasaportn time sepse nuk kam koh t mjaftueshme ose sepse jam tashm n Gjermani? Ju mund ti plotsoni vet t gjith formulart e ambasads dhe mund t rezervoni vet takimin. far ndodh kur ju refuzohet viza dhe ju krkoni q dosja juaj t rishqyrtohet? Vor der Terminbuchung bitten wir Sie, sich auf unserer Internetseite ber die verschiedenen Dienstleistungen der Botschaft zu informieren. Ju mund t vini n sektorin e vizave dhe ta trhiqni pasaportn tuaj brnda orarit t caktuar. Po, juve iu nevojitet per nje lejeqendrimi afatgjate nje vize kombetare. Na duhen gjithashtu dokumentet e mposhtme, varsisht nga lloji i bashkimit familjar q po bni. Faqja e par Viza dhe shrbime konsullore Informacione mbi aplikimin pr viz Informacione mbi aplikimin pr viz Informacione t rndsishme mbi aplikimin pr viz pr punsim t pakualifikuar (Rregullore e Ballkanit Perndimor) Ktu informoheni mbi njoftimet m t reja nga sektori i vizave, si dhe mbi aktivitetet dhe referatet mbi temn e vizave. N raste t veanta, gjat aplikimit apo procedurs s vizs, mund t krkohen, Aplikim pr viz me qllim lidhje martese ose bashkjetes t regjistruar me qndrim t vazhdueshm, Lutemi t lexoni me kujdes kt flet-informacioni dhe formularin e aplikimit dhe prmbajuni saktsisht udhzimeve. Kjo do t thot q nse aplikanti aktualisht qndron n Gjermani pa viz, nj hyrje me viz kombtare sht e nevojshme pr t justifikuar nj qndrim afatgjat. Mirpo kjo vlen vetm pr certifikatat e gjendjes civile, t cilat iu referohen ngjarjeve t regjistruara n zyrn e gjendjes civile (do t thot lindja, kurorzimi, rastet e vdekjes) pas dats 18.02.2013.
Expedition Unknown Found Treasure, Mary Berry Grandchildren Names, Articles A
ambasada gjermane prishtine bashkim familjar 2023